zadzwon do nas

0754 322 6080

DOSTĘPNY O KAŻDEJ PORZE

0192 44 55 179

10 AM - 5 PM

Wypadek samochodowy w UK - odszkodowania

Wypadek samochodowy

Wypadki samochodowe  to przeważnie ciężkie przeżycie, dla osób, które w nim uczestniczą, dlatego też w Kancelarii Prawnej Camps doskonale wiemy, że po wypadku samochodowym, najważniejszą czynnością osoby poszkodowanej jest szybki powrót do zdrowia, a nie szukanie mechanika do naprawy samochodu czy też przeprowadzanie długotrwałych rozmów z ubezpieczycielami. Dlatego właśnie w każdym roku zgłaszają się do nas tysiące kierowców, którzy odnieśli urazy wskutek wypadku samochodowego nie z ich winy, gdyż wiedzą, że podejmiemy wszelkie czynności, aby jak najbardziej zminimalizować wpływ wypadku na resztę ich życia. Dlatego właśnie Kancelaria Prawna Camps udziela bezpłatnej i kompleksowej pomocy prawnej osobom poszkodowanym wskutek różnego rodzaju wypadków z udziałem samochodów. Negocjujemy wysokość odszkodowania za doznane obrażenia w wyniku wypadku samochodowego.

Zapewniamy również bezpłatnie:

  • samochód zastępczy,
  • holowanie uszkodzonego pojazdu,
  • wycenę szkód sporządzoną przez wykwalifikowanego, niezależnego rzeczoznawcę,
  • konsultacje medyczne z lekarzem specjalistą w dziedzinie obrażeń powypadkowych, możliwość zapewnienia fizjoterapii jak również innej formy rehabilitacji, których całkowity koszt – podobnie jak reszty roszczenia – pokrywa ubezpieczyciel osoby odpowiedzialnej za spowodowanie wypadku,
  • naprawę uszkodzonego pojazdu w jednym z naszych partnerskich warsztatów samochodowych (jeżeli tylko samochód nadaje się do naprawy) lub uzyskanie pełnej wartości auta z przed wypadku (w przypadku jeżeli samochód nadaje się wyłącznie do kasacji).

Przeważnie osoby uczestniczące w wypadkach samochodowych doznają większych lub mniejszych obrażeń ciała. Nieważne jak poważny, czy też jak drobny był wypadek. Nawet niewielkie stłuczki, do których dochodzi przy niskich prędkościach potrafią spowodować urazy fizyczne u poszkodowanych.

Jeżeli byłeś kierowcą, pasażerem, rowerzystą czy też przechodniem, jeżeli tylko do wypadku doszło nie z Twojej winy, to masz prawo ubiegać się o odszkodowanie za obrażenia doznane w wyniku tego wypadku. Powinieneś zostać zrekompensowany za doznane w wyniku tych urazów ból i cierpienie, jak również za wszystkie poniesione na skutek wypadku straty materialne.

Osoby będące ofiarami wypadków niestety zbyt często bagatelizują odniesione obrażenia i nie zgłaszają roszczeń o przysługujące im odszkodowanie powypadkowe. Są różne przyczyny - dlaczego ludzie tak postępują. Między innymi nie ujawnianie się dolegliwości zaraz po wypadku. Ból, zawroty głowy, wymioty itp. często pojawiają się dopiero jakiś czas później po wypadku. Należy wtedy skorzystać z porady medycznej i pomyśleć o rozpoczęciu procedury roszczeniowej o odszkodowanie w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. 

 

Wypadki z udziałem nieubezpieczonych kierowców

Na podstawie statystyk Stowarzyszenia Brytyjskich Firm Ubezpieczeniowych – Association of British Insurers (ABI) ponad 1 milion kierowców poruszających się po brytyjskich drogach nie posiada ważnego ubezpieczenia, uprawniającego do kierowania pojazdem. Co roku kierowcy ci są odpowiedzialni za spowodowanie około 50 tysięcy wypadków drogowych. Według statystyk każdy nieubezpieczony kierowca bierze udział w wypadku samochodowym co 6 miesięcy, jest on też potencjalnie dziesięciokrotnie bardziej skłonny do prowadzenia samochodu będąc pod wpływem alkoholu i trzy razy bardziej skłonny do bycia skazanym za nieuważne kierowanie samochodem. Oficjalne szacunki mówią, że całkowity koszt wypadków spowodowanych przez nieubezpieczonych kierowców przekracza 500 milionów funtów na rok i sprawia, że każda komunikacyjna polisa ubezpieczeniowa sprzedawana w Wielkiej Brytanii  jest droższa o średnio 30 funtów.

W 1946 roku powstał specjalny fundusz MIB (Motor Insurers Bureau), którego misją jest rekompensowanie osób poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez nieubezpieczonych lub niezidentyfikowanych kierowców. Fundusz działa w całości dzięki składkom firm ubezpieczeniowych.

Kancelaria Prawna Camps w ramach pracy nad odszkodowaniem dotyczącym wypadku samochodowego przeprowadza szczegółowe dochodzenie w celu potwierdzenia szczegółowych danych wszystkich osób biorących udział w wypadku. Zdaża się, że sprawca danego wypadku nie posiadał podczas zdarzenia ważnego ubezpieczenia, np. w sytuacji, gdy samochód został przez niego skradziony. Również takich przypadkach nadal jesteśmy w stanie uzyskać odszkodowanie. W takich przypadkach o odszkodowanie ubiegamy się wówczas z funduszu MIB.

Kancelaria Prawna Camps ma bogate doświadczenie i udokumentowane sukcesy w uzyskiwaniu odszkodowań z wielu rodzajów wypadków samochodowych.