zadzwon do nas

0754 322 6080

DOSTĘPNY O KAŻDEJ PORZE

0192 44 55 179

10 AM - 5 PM

Wypadki w srodkach transportu publicznego

W środkach transportu publicznego takich jak autobusy czy taksówki, może dojść do różnych wypadków niestety zwykle wtedy zostaje poszkodowanych znacznie więcej osób aniżeli w przypadku zwykłych stłuczek pomiędzy samochodami czy motocyklami. W wypadku, w którym zderzają się dwa auta zwykle uczestniczy jedynie niewielka garstka osób, natomiast jeśli w zdarzeniu bierze udział autobus, liczba poszkodowanych może wówczas znacznie wzrosnąć, nawet do kilku tuzinów. Według oficjalnych statystyk pasażerowie autobusów są znacznie mniej narażeni na niebezpieczeństwo uczestniczenia w wypadku drogowym aniżeli pasażerowie podróżujący samochodami. Pomimo tego, że autobusy wydają się być dużo bezpieczniejszymi środkami transportu niż na przykład właśnie samochody, to jednak smutna rzeczywistość dowodzi, że wypadki autobusów zdarzają się niestety na porządku dziennym.

Więc jeśli doznałeś urazu ciała lub uszczerbku na zdrowiu, na skutek tego, że środek transportu publicznego (np. autobus, metro, pociąg, taksówka itp.), którym podróżowałeś jako pasażer uległ wypadkowi, to bez wątpienia w takiej sytuacji masz słuszne podstawy do ubiegania się o odszkodowanie z tego tytułu. Jeśli do wypadku doszło z winy kierowcy pojazdu, którym podróżowałeś to za jego zaniedbanie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności firma transportowa go zatrudniająca. Natomiast jeżeli do wypadku doszło z winy kierowcy innego pojazdu, to wówczas roszczenie zostanie wystosowane przeciwko niemu.

Możliwe jest również ubieganie się o odszkodowanie, jeżelli odniosłeś obrażenia fizyczne na skutek niebezpiecznej jazdy kierowcy autobusu, nawet jeśli nie doszło do żadnego wypadku – na przykład jeżeli zostałeś wyrzucony z fotela z powodu nagłego hamowania lub też doznałeś urazu spadając ze schodów piętrowego autobusu, którego kierowca nie zachował należytej ostrożności.

Możesz być pewien, że zgłaszając swoje roszczenie Kancelarii Prawnej Camps z uwagi na wysokie kompetencje oraz doświadczenie, profesjonalnie zajmiemy się Twoją sprawą i wywalczymy w Twoim imieniu możliwe jak najwyższe w danych okolicznościach odszkodowanie.