zadzwon do nas

0754 322 6080

DOSTĘPNY O KAŻDEJ PORZE

0192 44 55 179

10 AM - 5 PM

Wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów

Jeśli to właśnie Ty  uległeś wypadkowi na motorze lub na rowerze nie z własnej winy, pomożemy Ci uzyskać najwyższe możliwe w danych okolicznościach odszkodowanie, odpowiednie do odniesionych przez Ciebie obrażeń, wówczas umowa ‘no win, no fee’, którą z Tobą zawrzemy gwarantuje, że bez względu na końcowy wynik to nic za nie nie zapłacisz i otrzymasz 100% przyznanego Ci odszkodowania.

Zarówno rowerzyści, jak i motocykliści są szczególnie narażeni na odniesienie poważnych fizycznych obrażeń w wyniku kolizji z innym pojazdem, gdyż pozostają oni w dużej mierze odsłonięci na uderzenia i brakuje im tego samego poziomu ochrony, jaki zapewnia na przykład kierowcom samochodów nadwozie ich pojazdów.

 

Wypadki z udziałem motocyklistów

Mimo, iż motocykliści stanowią jedynie 1% spośród wszystkich użytkowników brytyjskich dróg, to właśnie 19% najpoważniejszych (wliczając w to również śmiertelnych) wypadków właśnie ich dotyczy.

Jeśli więc doznałeś obrażeń ciała na skutek wypadku motocyklowego nie z własnej winy, to powierzając swoje roszczenie Kancelarii Prawnej Camps możesz być pewien, że wywalczymy w Twoim imieniu możliwie jak najwyższe w danych okolicznościach odszkodowanie. A dodatkowo oprócz odszkodowania za ból i cierpienie, będziemy w stanie również odzyskać w Twoim imieniu poniesione przez Ciebie straty finansowe, m.in. takie jak: utracone zarobki; koszty naprawy Twojego motocyklu lub jego przedwypadkową wartość w sytuacji, gdyby nie nadawał się on już do naprawy; koszt kasku, odzieży i innych przedmiotów, które uległy zniszczeniu w czasie wypadku; koszty leczenia itp. W ramach naszej kompleksowej pomocy zapewnimy Ci motocykl zastępczy na tak długo, jak Twój własny motocykl nie będzie nadawał się do użytku. Zajmiemy się także bezpłatnie naprawą Twojego pojazdu w jednym z sieci współpracujących z nami warsztatów mechanicznych, również dodatkowo możemy także zapewnić Ci bezpłatną fizjoterapię, tak byś mógł jak najszybciej wrócić do pełni sił.

 

Wypadki z udziałem rowerzystów

Mimo, iż statystycznie rowerzyści stanowią jedynie 0.6% użytkowników brytyjskich dróg, to biorą oni udział w 6% wszystkich wypadków komunikacyjnych. Według raportu brytyjskiego Ministerstwa Transportu mężczyźni w wieku 16-30 lat stanowią najliczniejszą grupę poszkodowanych w wypadkach z udziałem rowerzystów, lecz jednak według statystyk grupą, która procentowo ma największą liczbę wypadków na 1000 rowerzystów są dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Statystycznie prawdopodobieństwo udziału w wypadku jest dziesięciokrotnie wyższe w przypadku rowerzystów niż w przypadku kierowców samochodowych.

Rowerzyści również należą do najbardziej bezbronnych uczestników ruchu drogowego a w momencie wypadku to właśnie oni doznają najdotkliwszych obrażeń fizycznych. Kodeks drogowy wyraźnie stwierdza, iż kierowcy pojazdów mechanicznych powinni zachować szczególną ostrożność widząc na drodze rowerzystów, niestety bardzo często jednak tak nie jest.

Jeżeli więc właśnie Ty doznałeś urazu ciała lub uszczerbku na zdrowiu, na skutek wypadku jako rowerzysta, możesz być pewien, że powierzając swoje roszczenie do prowadzenia Kancelarii Prawnej Camps wywalczy ona w Twoim imieniu możliwie jak najwyższe w danych okolicznościach odszkodowanie. Oprócz odszkodowania za ból i cierpienie, będziemy w stanie także odzyskać w Twoim imieniu poniesione przez Ciebie straty finansowe, takie jak: utracone zarobki; koszty naprawy roweru lub jego przedwypadkową wartość w sytuacji, gdy nie nadaje się on do naprawy; koszt kasku, odzieży i innych przedmiotów, które uległy zniszczeniu w czasie wypadku; koszty leczenia itp. Możemy również zapewnić Ci bezpłatną fizjoterapię, byś mógł szybciej wrócić do pełni zdrowia.